Stellar Nedir?


Stellar, paranın hızlı, güvenilir ve neredeyse masrafsız olarak hareket etmesini sağlamak için özelleştirilebilir ödeme altyapı entegrasyonları ile bankalar, ödeme sistemleri ve insanları birbirine bağlayan bir platformdur.
Stellar Nedir?

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Stellar, paranın hızlı, güvenilir ve neredeyse masrafsız olarak hareket etmesini sağlamak için özelleştirilebilir ödeme altyapı entegrasyonları ile bankalar, ödeme sistemleri ve insanları birbirine bağlayan bir platformdur. 2014 yılında platformla aynı isimle ortaya çıkan Stellar, 2015 yılında Stellar ağındaki güncelleme ile Lumen olarak adlandırılmıştır. Lumen, Stellar ağının dijital parasıdır.

Stellar (XLM) Nasıl Çalışır?

Stellar ağı herkesin erişimine açık paylaşımlı kayıt defterinin inovatif özelliklerini blokzincir teknolojisi gibi dağıtık, global bir veritabanında sunar. Stellar ağında işlem yapabilmek için her cüzdanın 0.5XLM (Lumen) sahibi olması gerekir. Yapılan transferler 0.00001XLM (100 Stroops) taban ücreti ile ücretlendirilir.

Stellar (XLM) Nasıl Saklanır?

Stellar Lumens, çevrimiçi, masaüstü, mobil, donanım ya da kağıt cüzdanlarda saklanabilir. Stellar sitesindeki cüzdanlar sayfasında listelenen 3. parti cüzdanları deneyebilirsiniz. Eğer Stellar Lumens cüzdanınızı yanınızda taşımak istiyorsanız mobil cüzdanları veya çevrimiçi cüzdanları (internet sitelerini) kullanabilirsiniz. Seçeceğiniz cüzdanın, özel anahtarı ya da 12–24 kelimelik kelime grubunu sizinle paylaştığından emin olmalısınız. Stellar Lumens varlığınızı sürekli internete bağlı olmayan, taşınabilir ve de güvenli donanım cüzdanlarında da saklayabilirsiniz. Donanım cüzdanlarından Lumens gönderebilmek için cihazı bilgisayarınıza bağlamanız ve cüzdana ait uygulama aracılığıyla işlem yapmanız gerekiyor. Ödeme işlemlerini, cihaz üzerindeki fiziksel butonlar ile şifre girerek yaptığınız için cüzdanınızı güvenle taşıyabilirsiniz. Lumens adresinizi QR kodu olarak yazdırıp kağıt cüzdan olarak kullanabilirsiniz. Kağıt cüzdan kullanırken, özel anahtarınız ile genel anahtarınızı (Lumens adresinizi) aynı yerde saklamamaya özen göstermelisiniz.

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Bir Yorum Yaz